2 Şubat 2014 Pazar

Kışlık ev halleri

Evde ilgi bekleyen iki küçük çocuk varsa, ve eğer birisi okula gidiyorsa ve mevsimlerden kışsa  ve yarıyıl tatili başlamışsa çok yoğunsundur çook...
Her akşam yapılacak bisürü ödev ve biz ders çalışırken kıskanıp ilgi bekleyen küçük kardeşle imtihan!
Akşamları sürekli tatlı bişeyler yokmu diye soran bir koca:) tatlı yemeye doymayan küçük sincaplar varsa eğer bilinen bilinmeyen tüm tatlı çeşitlerini yapıcas mecbur.
Annenin kendine ayırdığı tek zaman 1 saat süren sabah yürüyüşü ve sporu. 
Bir de üzerine sömestr tatili başladı ki etkinliklere koşmak ve evde faaliyet yapmak da eklendi. Kilden çanaklar yapılıp fırınlandı. Her çeşit boyama tekniği denendi! Evde sinema keyfi yapıldı ve iLenmeyen animasyon ve çocuk sineması kalmadı.
Anneyle babaya ait pek bi zaman kalmadı. Hepsini evin minik fareleri çaldı.

Ben ençok basit lezzetlerin  izini sürdüm. Malzemelerle leZzetli  eğlenceli keşifler yaptık. 
Kısacası kışın İzmir de yapılabilecekler sınırlı diye bolca şikayet edildi. Zaten ne yaparsak yapalım çocukların hep canı sıkıldı.çokça ödevimiz vardı Cin Ali nin nostalji serisi bitmeliydi , toplama ikişerli sayma  yapılmalıydı! 
Arkadaşlar bize geldi biz onlara gittik. Sinemada karlar ülkesini izledik ben çok sevdim. Dışarı her çıktığımızda bişeyler almak istedik. Monster High çılgınlığımızı dizginleyemedik. En çok Alsancak ta vakit geçirdik. Kıbrıs Şehitleri Yakın Kitabevinin çocuk bölümünü çok sevdik bolca zaman geçirdik.
Hep şimdi ne zamanı diye sordular . Meyve zamanı, çerez zamanı , uyku Zamanı, oyun zamanı ayped zamanı diye böldük küçük zaman algımızı.

2 yorum:

  1. çocuklarla geçirilen vakit koşmuşla eşdeğerdir,çocuklarla vakit geçirmek öğrenmek demektir,candır can onlar,yanaklarından kocamanca sevgiyle öpüyorum:-))
    yalnız o pastanın görüntüsü ne güzeldi öyle,ağzım sulandı,gel diyeceksin biliyorum,birgün geleceğim tam geleceğin barış manço misali "amcamın kızı zehra dostlar başına,bize sık sık gelir gece yatısına zehraaaaaaaaaa"
    hahahay çok eğlendim çooook :-))

    YanıtlaSil
  2. Elmalı turya evdekilerin favori tatlısı son zamanlarda; ben yapması zahmeti diye nazlanıyorum ama ısrarlara dayanamıyorum. Israrla isteyiniz. Ee sen gel biz o şarkıyı beraber söyleriz:)

    YanıtlaSil